• Telefon: 0332 236 54 14
Bizi Takip Edin

Konya Evde Halı Yıkama

Evde Halı Yıkama

Hem evde muhteşem bir dekorasyon ürünü olarak ön plana çıkan hem de ısı yalıtımımızı koruyan halılarımız bazı zamanlar, kaplama şeklinde yaptırılmaktadır. Haliyle bu ürünler, halı yıkama firmalarına da götürülemez. Mecburen yerinde yıkama hizmeti alınması gerekir. Temizliği oldukça zor gibi görünse de aslında adından söz ettiren kaliteli bir firma ile anlaşma sağlandığı takdirde yılda bir ya da iki kere olmak üzere halının temizliği basit bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir. Buse halı yıkama, kurulduğu günden bu zamana kadar Konya merkez ve Konya’nın tüm ilçelerinde kaliteli halı yıkama hizmeti vermektedir. Firma, kullandığı özel şampuanlar sayesinde halıların zarar görmeden profesyonel bir biçimde yıkanmasını sağlamaktadır. Yerinde halı yıkama işlemleri de yapan firma; duvardan duvara kaplı olan halılarda ve halıflekslerde bu hizmeti sunmaktadır.

Evde Halı Yıkama Nasıl Yapılmaktadır ?

Evde halı yıkama yapan çokça Konya Halı Yıkama firması bulunmamaktadır. Buse Halı Yıkama bu işi ciddiye alarak profesyonel bir biçimde gerçekleştirmektedir. Bu işlemin adımları ise şu şekildedir: En önce halı yıkama işlemine geçilmeden varsa halı üzerindeki kaba tozlar, makine yardımı ile iyice alınır. Daha sonra halıfleks ve duvar kaplama halılar için özel olarak kullanılan bitkisel şampuanlarla su iyice karıştırılarak fırça yardımı ile halıya uygulanır. Ve bu şekilde yıkama işlemine başlanmış olur. Bu işlem halının yumuşamasını ve lekelerin rahatlıkla çıkmasını sağlamaktadır. Daha sonra kirlerinden arındırılmış olan halının üzerindeki ilaçlı su sanayi tipi vakum makinesi aracılığı ile çekilmektedir. Eğer temizlik işlemi sağlanmadıysa gerekli görülen bölgelere bu uygulama tekrar yapılabilir.

HALININ KURUMA VE HAZIR OLMA SÜRESİ

Halılar, havanın sıcaklığına ve nem oranına bağlı olarak değişim gösterse de genellikle 5 ila 16 saat arasında kurumaktadır. Bu süre sonunda halı kullanıma hazır olur. Yıkama işlemi bittikten sonra mutlaka bir pencere ya da kapı açık bırakılmalı ve kuruma işlemi kolaylaştırılmalıdır. Konya halı yıkama olarak, öte yandan verdiğimiz yerinde yıkama hizmeti sayesinde de halılarınızı bir noktadan bir noktaya taşımamıza gerek kalmadan işlemleri kısa bir süre içinde adresinizde halletmekteyiz.